پیوند هاآمار سایت

گزارش شبی بیادماندنی برای خبرنگاران و مسئولان چالوس

در شب تجلیل از خبرنگاران شهرستان چالوس از مسئولان نیز تقدیر شد.

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان چالوس که قرار بود 17 مرداد برگزار شود اما بدلیل تداخل برنامه و اعزام خبرنگاران به ساری به تعویق افتاده بود، دیشب و با حضور مسئولان شهرستان، فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم در مجلس برگزار شد.
ساعت دعوتنامه 30 /17بود و از نکات قابل توجه حضور زودهنگام مسئولان در این مراسم بود.
رئیس مجمع امور صنفی اولین مسئولی بود که به مراسم آمد، سپس سرپرست هلال احمر چالوس، رئیس کتابخانه عمومی، بیمه خدمات درمانی،رئیس ارشاد، آموزش و پرورش کلاردشت، شورای شهر و بخش، شهردار ، مدیرعامل جامعه ورزش و...و تقریبا بیشتر مسئولین قبل از خبرنگاران رسیده بودند.
جلسه با نیمساعت تاخیر شروع شد و این در حالی بود که همه چیز نوید یک شب بیادماندنی در هتل پارسیان خزر را می داد.
مسافرانی که در هتل و لابی هتل در رفت و آمد بودند گاهی با تعجب و گاهی از سر کنجکاوی با همراهان خود به گفتگو می پرداختند که چه مراسمی است که این همه مسئول آمده است و ...
بابک شمس که خود خبرنگار چالوس است اجرای این برنامه را به عهده داشت و با قرائت شعر خبر از ولی اله پاشا سردبیر هفته نامه ساحل سبز فضای جلسه را کاملا خبری کرد.
خیر مقدم را محمد شریفی رئیس ارشاد چالوس گفت و از کسانی که در برگزاری این مراسم همراهی کردند تشکر کرد.
در همین حین امام جمعه و فرماندار نیز رسیدند و تقریبا دیگر همه مدعوین آمده بودند.
سپس ساسان شیخی نماینده خانه مطبوعات در غرب مازندران نیز بعد از نقدیر و تشکر از همه به ویژه مسئولین که دعوت ارشاد و خانه مطبوعات را پذیرفته بودند چالوس را قلب رسانه ای غرب مازندران عنوان کرد.
وی همچنین در خصوص بی حرمتی صورت گرفته از سوی سرپرست روزنامه ایران به یکی از همکاران در چالوس گله کرد و خواستار برخورد با این شخص شد.
اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این مراسم بود که توسط گروه هنری مهر برگزار شد.
نواختن پیانو، ضرب تنبک ، ناله نی، و صدای تار در کنار صدای گرم آقای مهرافروز فضایی کاملا جذاب را به مراسم داده بود که با تشویق چندباره حاضرین همراه بود.
امام جمعه چالوس نیز که از ائمه جمعه فعال در اطلاع رسانی است و از زیر و بم مسائل و مشکلات خبرنگاران آگاهی دارد سخنران بعدی بود که با موشکافی دقیق به آسیب های این قشر پرداخت.
از نکات قابل توجه در این مراسم حضور دو تن از خبرنگارانی بود که تا روز قبل در بیمارستان بستری بودند. سید قادر موسوی و زهرا راهگل هرطور بود خود را به این مراسم رساندند.
نماینده مردم چالوس و نوشهر که برای حضور در این مراسم از قبل برنامه ریزی کرده بود با اشاره به زحماتی که نمایندگی خانه مطبوعات غرب مازندران برای ابعاد مختلف مشکلات حرفه ای و معیشتی خبرنگاران کشیده است تقدیر کرد.
انوشیروان محسنی خبرنگاران چالوس و نوشهر را از تحصیلکرده ترین، متین ترین و پیگیرترین خبرنگارانی عنوان کرد که می شناسد و گفت: بسیاری از مشکلات موجود در دو شهرستان توسط خبرنگاران به من گوشزد شده است.
وی همچنین با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران از انجام رسالتشان در هر شرایطی یاد کرد و گواه ادعای خود را گوشزد و گزارش برخی از مشکلات بیمارستان توسط دو خبرنگاری که در بیمارستان بستری بودند در هنگام ملاقات از آنها عنوان کرد.
وی در پایان تاکید کرد : احدی حق ندارد نسبت به خبرنگاران چالوس بی حرمتی کند و این مسئله پیگیری خواهد شد.
محسنی در پایان با اشاره به طرحی که در پشت سن تدارک دیده شده بود گفت: امیدواریم همه روزهای یک خبرنگار روزهای آفتابی باشد.
فرماندار چالوس نیز سخنانی را در قالب یک سخنرانی کوتاه برای حضار گفت و از مدیرانی که هنوز هم ارتباط مناسبی با خبرنگاران ندارند خواست آنها را مشاوران امین خود بداند و مثل گذشته که این جمله را بارها تکرار کرده بود گفت: اگر در مراسمی باشم و خبرنگاران نباشند احساس غربت می کنم.
پس از پایان سخنرانی فرماندار کلیپی که روز گذشته توسط خبرنگاران چالوس آماده شده بود برای حاضرین پخش شد.
این کلیپ گزارشی از سطح شهر چالوس بود و از دکه های مطبوعاتی، استقبال مردم از مطبوعات، گفنگو با مردم عادی گزارش تهیه شد.
بسیاری از کسانی که در کلیپ با انها به گفتگو پرداخته شده بود می دانستند که 17 مرداد روز خبرنگار است و با شوقی تمام در مورد خبرنگاران صحبت کرده بودند همچنین انتظار اصلی مردم از خبرنگاران در این کلیپ مانند همیشه بیان حقیقت بود.
پایان بخش مراسم نیز اهدای لوح های تقدیر و هدایا بود که در ابتدا به مدیران مسئول و سرپرستان مستقر در چالوس اهدا شد و پس از آن بیش از 40 خبرنگار مورد تقدیر قرار گرفتند.
یک شاخه گل تزئین شده، یک پکیج پر از لوح تقدیر از سوی مسئولین، چند لوح نفیس، هدیه ای نقدی و... هدایای خبرنگاران چالوس را شامل می شد.
از نکات قابل توجه دیگر تقدیر نوبتی مسئولین از خبرنگاران بود، با این شیوه که هر چند خبرنگار توسط چند مسئول هدایای خود را دریافت می کردند و بعد مدیران دیگر برای اهدای هدایا به روی سن می رفتند.
البته فرماندار چالوس پای ثابت اهدای لوح و هدایا بود.
در این مراسم همچنین از چند توزیع کننده مطبوعات و مسئول یکی از دکه های مطبوعاتی چالوس نیز تقدیر و تجلیل شد.
بعد از پایان مراسم تقدیر مثل همیشه همه می خواستند بروند اما بخشی از برنامه باقی مانده بود و آنهم حرکتی بود که خبرنگاران چالوس به پاس زحمات مسئولین از خودشان ابداع کرده بودند.
تقدیر از مسئولین چالوس برنامه پیشنهادی خبرنگاران چالوس بود که اصلا مورد انتظار مسئولان نبود و به نوعی با اینکار آنها شوکه شدند.
مدیر مسئولان پیک سبز و شمال سبز و چند خبرنگار پیشکسوت وظیفه اهدای این هدایا را به عهده داشتند.
در ابتدا از امام جمعه ، فرماندار،نماینده مردم در مجلس، بخشدار مرکزی، رئیس ارشاد، مدیرعامل جامعه ورزش و رئیس روابط عمومی فرمانداری چالوس به صورت ویژه تر تقدیر شد و پس از آن از کلیه مسئولین تجلیل به عمل آمد.
ویژگی تقدیر از 8 مسئول اول در لوحی بود که به آنها اهدا شد، یک لوح بزرگ قاب گرفته با عکس آن مسئول که در پایان متن تقدیر مثل دیگر لوح ها نوشته شده بود: خبرنگاران شهرستان چالوس
چند دقیقه ای از اذان مغرب گذشته بود که مسئولین و خبرنگاران برای صرف افطار به رستوران هتل رفتند و با میزی مواجه شدند درازای آن برای بیش از 80 نفر تدارک دیده شده بود.
ضیافت افطار و شام این مراسم در کنار خبرنگاران و مسئولان نیز حال و هوای خاصی به این برنامه داده بود و شب تجلیل از خبرنگاران چالوس را به شبی بیادماندنی برای همه، هم مسئولان و هم خبرنگاران تبدیل کرده بود.
از نکات بسیار مهم و قابل توجه این مراسم حضور کلیه مسئولان تا پایان مراسم در سالن بود که جای تقدیر دارد.
گزارش: لاله انگورج تقوی

آخرین به روز رسانی (پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۲۸)

 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh

نظر سنجی
فعالیت های فرهنگی و هنری چالوس را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
ورود اعضااوقات شرعی

مترجم
English Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Hindi Italian Japanese Korean Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Filipino Indonesian Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Vietnamese Albanian Estonian Galician Hungarian Maltese Thai Turkish Persian